Get Adobe Flash player

Dentysta Kwidzyn – stomatolog Kwidzyn

Nowoczesne usługi stomatologiczne w Kwidzynie

Choć gabinet stomatologiczny nie jest dla większości pacjentów miejscem, do którego lubią wracać,to jednak odpowiednia dbałość o stan uzębienia jest koniecznością. O piękny uśmiech dbają nie tylko celebryci, ale i mieszkańcy Kwidzyna, którzy mogą korzystać z najnowszych rozwiązań w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki, ortodoncji oraz implantologii.

Kiedy do stomatologa po raz pierwszy

Wielu rodziców, którzy mają niezbyt dobre wspomnienia z gabinetami stomatologicznymi, odwleka pierwszą wizytę swojego dziecka u stomatologa. Tymczasem dziecko, które ma jeszcze zęby mleczne, powinno się zapoznać z gabinetem oraz samym lekarzem, aby w ten sposób uchronić się od traumy związanej z bolesnym leczeniem. Obecnie dzieci mogą być leczone z wykorzystaniem wysokoobrotowych maszyn do borowania lub specjalnych żeli, dzięki czemu nawet leczenie zmian próchnicowych staje się bezbolesne. Podobnie osoby dorosłe powinny pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa, aby na bieżąco sprawdzać stan uzębienia.

Nowoczesne leczenie ubytków

Wielu pacjentom leczenie próchnicy kojarzy się z bólem, jednak w wielu gabinetach nawet niewielkie zmiany próchnicowe mogą być leczone w znieczuleniu miejscowym, ale również pod narkozą, przy czym to drugie rozwiązanie jest dostępne w wybranych gabinetach. Obecnie stomatolodzy leczą nawet bardzo skomplikowane ubytki, często wykorzystując do tego celu mikroskopy, przydatne zwłaszcza w leczeniu kanałowym. Dobrze wyleczone zęby to połowa sukcesu, równie ważna jest protetyka i uzupełnianie ubytków poprzez wstawianie brakujących zębów. Pojedyncze ubytki mogą być uzupełnione przez korony i mosty albo przez nowoczesne implanty, które nie wymagają szlifowania pozostałych zębów.

Aparat ortodontyczny czy licówki

W gabinetach stomatologicznych można nie tylko leczyć ubytki, ale również poprawiać kształt zębów czy niwelować wady zgryzu. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta lekarz stomatolog może zaproponować założenie licówek, które w nieznacznym stopniu poprawiają kształt zębów oraz dodatkowo mogą zmienić kolor szkliwa. Przy większych wadach zgryzu konieczne może być leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatu stałego lub ruchomego, który wykorzystuje się w leczeniu wad zgryzu u dzieci. Lepsze efekty dają jednak aparaty stałe. W przeciwieństwie do aparatów starej generacji, współczesne aparaty ortodontyczne mogą być prawie niewidoczne dzięki przezroczystym lub estetycznym zamkom, a pacjenci, którzy nie chcą, aby na ich zębach był widoczny aparat ortodontyczny, mogą sięgnąć po aparat lingwalny, mocowany po wewnętrznej stronie zębów.

Dentysta Kwidzyn - stomatologia w Kwidzynie

Dentysta Kwidzyn – stomatologia w Kwidzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz
lipiec 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Mapa strony